Frame cassette for inspection opening, RK, nominal size 250-3, brass
Type RK M2 10
|Item no. 7405844
|EAN 4012195105640



Item no. / Type
Floor covering thickness
Dimension h
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
"Blank" frame cassette for the creation of an inspection opening in the UZD250-3 in dry or wet-cleaned floors for indoor use. Only suitable for smooth floor coverings.
Technical data
Dimensions
| Dimension A | 324 mm |
|---|---|
| Dimension B | 288 mm |
| Dimension C | 282 mm |
| Dimension h | 10 mm |
Technical data
| Floor covering thickness | 8 mm |
|---|---|
| Floor care | Wet |
| Cable outlet version | Lowerable tube body |
| Number of cable outlets | 0 |
| Device support to accept mounting boxes | no |
| Dimension | 282x282x10 |
| Material | Brass |
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Certificates (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Floor covering thickness
Dimension h
Item no.
RK M2 10
8
10
7405844
RK M2 20
18
20
7405852
RK M2 25
23
25
7405856
Floor covering thickness
Dimension h
RK M2 10
Item no.
7405844
Floor covering thickness
8
Dimension h
10
RK M2 20
Item no.
7405852
Floor covering thickness
18
Dimension h
20
RK M2 25
Item no.
7405856
Floor covering thickness
23
Dimension h
25

