Frame cassette for cord outlet, RKS, nominal size 250-3, brass
Type RKS 2M2 15
|Item no. 7406538
|EAN 4012195108764



Item no. / Type
7406538 / RKS 2M2 15
Floor covering thickness
13 mm
Dimension h
15 mm
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Frame cassette for cord outlet, for UZD250-3, for the installation of accessories in dry or wet-cleaned floors for indoor use.
Technical data
Dimensions
| Dimension A | 324 mm |
|---|---|
| Dimension B | 288 mm |
| Dimension C | 282 mm |
| Dimension h | 15 mm |
Technical data
| Floor covering thickness | 13 mm |
|---|---|
| Floor care | Dry |
| Cable outlet version | Swivellable cord outlet |
| Number of cable outlets | 1 |
| Device support to accept mounting boxes | no |
| Dimension | 282x282x15 |
| Material | Brass |
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Certificates (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Floor covering thickness
Dimension h
Item no.
RKS 2M2 15
13
15
7406538
RKS 2M2 15
Item no.
7406538
Floor covering thickness
13
Dimension h
15

