T piece 110 FT
Type SLT 1130 R3 FT
|Item no. 6225352
|EAN 4012196444533



Item no. / Type
Width
Rail thickness
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
T piece, horizontal, with welded rung for all cable ladder types of 110 mm side height.
Connectors should be ordered separately and in the appropriate quantity.
Technical data
Dimensions
| Width | 300 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 300 mm |
| Dimension R | 300 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Rustproof steel, pickled | no |
| Version of the rungs | Profile unperforated |
| Side rail version | Flat profile |
| Type | Exit symmetrical |
| Rail thickness | 2 mm |
| Dimension | 110x300 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
20,7504 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 20,7504 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Rail thickness
Item no.
SLT 1120 R3 FT
200
2
6225350
SLT 1130 R3 FT
300
2
6225352
SLT 1140 R3 FT
400
2
6225354
SLT 1150 R3 FT
500
2
6225358
SLT 1160 R3 FT
600
2
6225360
SLT 1180 R3 FT
800
2
6225364
SLT 1190 R3 FT
900
2
6225366
SLT 11100 R3 FT
1000
2
6225368
SLT 11120 R3 FT
1200
2
6225372
Width
SLT 1120 R3 FT
Item no.
6225350
Width
200
Rail thickness
2
SLT 1130 R3 FT
Item no.
6225352
Width
300
Rail thickness
2
SLT 1140 R3 FT
Item no.
6225354
Width
400
Rail thickness
2
SLT 1150 R3 FT
Item no.
6225358
Width
500
Rail thickness
2
SLT 1160 R3 FT
Item no.
6225360
Width
600
Rail thickness
2
SLT 1180 R3 FT
Item no.
6225364
Width
800
Rail thickness
2
SLT 1190 R3 FT
Item no.
6225366
Width
900
Rail thickness
2
SLT 11100 R3 FT
Item no.
6225368
Width
1000
Rail thickness
2
SLT 11120 R3 FT
Item no.
6225372
Width
1200
Rail thickness
2



