Frame cassette for inspection opening, RK, nominal size 350-3, brass
Type RK M3 20
|Item no. 7405876
|EAN 4012195105763



Item no. / Type
Floor covering thickness
Dimension h
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
“Blank” frame cassette for the creation of an inspection opening in the UZD350-3 in dry or wet-cleaned floors indoors. Only suitable for smooth floor coverings.
Technical data
Dimensions
| Dimension A | 424 mm |
|---|---|
| Dimension B | 388 mm |
| Dimension C | 382 mm |
| Dimension h | 20 mm |
Technical data
| Floor covering thickness | 18 mm |
|---|---|
| Floor care | Wet |
| Cable outlet version | No cable outlet |
| Number of cable outlets | 0 |
| Device support to accept mounting boxes | no |
| Dimension | 383x383x20 |
| Material | Brass |
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Certificates (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Floor covering thickness
Dimension h
Item no.
RK M3 15
13
15
7405872
RK M3 20
18
20
7405876
RK M3 25
23
25
7405880
Floor covering thickness
Dimension h
RK M3 15
Item no.
7405872
Floor covering thickness
13
Dimension h
15
RK M3 20
Item no.
7405876
Floor covering thickness
18
Dimension h
20
RK M3 25
Item no.
7405880
Floor covering thickness
23
Dimension h
25

